Ege Spor Kulübü yüzme eğitimlerimizde tüm yaş gruplarındaki bayan yetişkin ayrı  erkek yetişkin üyeler de ayrı olarak  eğitim görmektedir.

Denizli Yetişkin , Her yeni başlayan  kursu yerlerin yüzme  seviyesi, spor geçmişi ve suya karşı adaptasyonu değerlendirilerek devam eden eğitim gruplarımızda denizli yetişkinler yüzme kursueğitimini başlatmak bulunmaktayız. Denizli Yetişkin yüzme kursu ,Çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir.Yetişkin Denizli yüzme kursu  afacan çocuk yüzme Her ders 1 saat sürmektedir. Seviye tespitinden sonra maksimum 6 – 7 kişilik gruplar veya birebir özel ders olarak; Hoca nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır. Eğitim sonunda kursiyer; doğru nefes alıp verme ve düzgün kulaç tekniği ile dışarıdan bakıldığında yüzücü stiline benzer yüzmeyi öğrenmiş olur. Denizli Yetişkin Bayanlar İçin yüzme Kursu Proğramı ; 1.Suda boğulma korkusunu yenmek: 2.Yüzme Öğretmek : 3.Yüzme Stil Geliştirmek : Sağlığınızı yüzme sporu ile koruyun!  Aralıksız 20-30 dakika yüzmek için yüzme tekniklerinin öğrenilmesi şarttır. Suda çırpınarak, kısa mesafe yüzmek için olağanüstü efor sarfetmek size istediğiniz şekilde fayda sağlamaz. Yetişkinlerde Yüzme  sağlık ve diyet amaçlı olarak yüzme sporu yapmanızı sağlayacak yüzme tekniklerini öğreterek hazırlayacaktır. Kilo verme ve sağlık amaçlı yüzme sporu yapabilmek için öncelikle yüzme seviyenizin belirli bir düzeye ulaşması gerekmektedir. Yüzme sporunda  Kalp krizi riskini azaltır, vücudun üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı direncini arttırır, stresinizi azaltır, gündelik hayatın gerektirdiği enerjiyi verir, yeni insanlarla tanışıp yeni dostlar edinmenizi sağlar, eklem iltihabı  riskini azaltır, eklem aşınmasını yavaşlatır, bel fıtığı tedavisi için birebirdir, kalp – damar dolaşımınızı attırır.

Denizli Yetişkinlerde Yüzme İse aşağıdaki gibidir; Ege Spor Kulübü

– Yüzme bilmeyenlere yüzme eğitimi verilmesi ;

– Yüzme stillerinizin  ve tekniklerin geliştirilmesi , düzeltilmesi;

– Kondisyon ve vücut formunuzu korumaya yönelik alıştırmalar yaptırılması;

– Su korkusunu yenme çalışmaları yaptırılması.

– Stres atmak isteyenlere yönelik  ise kurs çalışmalarımız mevcuttur.

* Bu tür  Çalışmalar ise  size özel ders olarak verilir.

Denizli Ege Spor Kulübün de Kimler özel yüzme yetişkin yüzme dersi almalı , Su korkusu olanlar, önceden boğulma tehlikesi yaşayanlar, fazla vakti olmayanlar, acelesi olanlar, engelli arkadaşrımız, kısa sürede yüzme öğrenmek isteyenler özel yüzme dersi alabilirler.

Denizli Özel yüzme ders saati tamamen esnek olduğu için yetkili uzman antrenörümüzle görüşerek size uygun saatlerde hafta içi veya hafta sonu planlanabilir.

Denizli Ege Spor Kulübümüzde özel yüzme dersi yapılırken izleyebilir ve özel yüzme dersi alacağınız yüzme hocanız ile detayları görüşebilirsiniz.